Anti age skincare

From: L0

Seti qe po sugjerojme me poshte eshte seti esencial ne trajtimin dhe parandalimin e rrudhave. Qe cdo lekure te jete e shendetshme dhe pa rrudha duhet te permbaje domosdoshmerisht produktet me poshte:

1. Kremi i syve

2. Krem hidratues antirrudhe (+spf e larte ne nje format kremi)

3. Serum rigjenerues i thelle – me baze miltivitamina – vajra dhe vajra esenciale.

Krem për sytë

Serum ultra boost

Krem hidratues me SPF të lartë

Seti qe po sugjerojme me poshte eshte seti esencial ne trajtimin dhe parandalimin e rrudhave. Qe cdo lekure te jete e shendetshme dhe pa rrudha duhet te permbaje domosdoshmerisht produktet me poshte:

1. Kremi i syve – esencial ne rutinen e lekures te shendetshme dhe pa rrudha. Duhet filluar perdorimi i tij qe ne moshen +19 vjecare. Pasi eshte pikerisht kjo moshe kur dalin rrudhat e para tek zona e syve. Kremi eshte per trajtimin dhe parandalimin e rrudhave anash syve, rratheve te zinj ose qeskat poshte tyre dhe renien e qepallave. Me baze teresisht ujore qe ben hidratimin maksimal te lekures duke “fshehur” carjet e kapilareve te zona poshte syve qe krijojne rrathet e zinj. Rrit elasticitetin e lekures ne ate zone dhe trajton rrudhat e imta ose te thella. Ka baze 100% ujore sepse zona e syve eshte e vetmja zone ne fytyre qe nuk permban ind dhjamor, dhe gjithcka qe i duhet eshte hidratimi maksimal, jo nje serum ose nje krem me baze vajore qe mund te kete tendence te krijoje tek zona e syve edhe milia (pikat e bardha)

2. Krem hidratues antirrudhe (+spf e larte ne nje format kremi) – balanca e yndyres dhe e hidratimit eshte hapi baze. Pa nje hidratim te mire te lekures, asnje hap tjeter nuk ka per tu realizuar ashtu sic duhet. Kremi realizohet me baze teresisht ujore, ne menyre qe lekura te realizoje balancen maksimale te hidratimit, dhe ne kete menyre te mos mbiprodhoje yndyre ose te mos krijoje tharje. Ndersa faktori i larte mbrojtes mbron lekuren nga rrezet e demshme UV, trajton dhe parandalon daljen e melazmave (njollave te errta nga dielli). Baza e Aloe Veres zbardh njollat e errta ne lekure dhe njetrajteson ngjyren e saj. Rrezet UV ndikojne teper ne daljen e rrudhave, ndaj SPF duhet te jete e pranishme cdo dite te vitit.

3. Serum rigjenerues i thelle – me baze miltivitamina – vajra dhe vajra esenciale. Serumi ka si baze vitaminen A (retinolin), vitamine E dhe vitamine C qe bejne rigjenerimin e thelle te lekures dhe rrisin prodhimin e kolagjenit dhe elastines qe jane dy fibrat kryesore qe mbajne lekuren e tendosur dhe pa rrudha. Trajton dhe parandalon rrudhat e imta dhe ato te thella, zbeh njollat nga dielli, shenjat nga aknet, eleminon qelizat e vdekura, rigjeneron ne thellesi dhe trajton poret e ngarkuara me papasterti (pika te zeza).

Krem për sytë

Masa

35 gr, 55 gr

Lloji i Lekures

Lëkurë e Thatë, Lëkurë e Yndyrshme, Lekure me Akne, Lëkurë Mikse, Lëkurë Normale

Serum ultra boost

Lloji i Lekures

Lëkurë e Thatë, Lëkurë Normale

Krem hidratues me SPF të lartë

Masa

35 gr, 55 gr

Lloji i Lekures

Lëkurë e Thatë, Lëkurë e Yndyrshme, Lekure me Akne, Lëkurë Mikse, Lëkurë Normale

Keshilla Perdorimi

*Idealja do te ishte kombinimi i te gjitha produkteve me siper per nje rezultat maksimal dhe shume te shpejte ne kohe.

*Konsumoni se paku 6 gota uje ne dite. Ben nje hidratim natyral te shkelqyer te lekures. Nuk lejon dehidratimin e saj dhe e pastron ate nga toksinat qe akumulon.

*Kujdes me konsumin e tepert te sheqerit industrial.

*Kujdes me konsumin e duhanit. Eshte numer 1 ne krijimin e rrudhave

*Kujdes me perdorimin e produkteve te fytyres. Nese nuk jane bimore (permbajne konservante, paraben, ngjyrues artificiale, vajra minerale etj) kane shume efekte anesore ne lekure dhe mund te japin edhe irritim ose alergji. Tek produktet tona nuk gjeni asnje nga me siper, pasi jane 100% organike.

Aplikimi

1. Kremi i syve cdo mengjes dhe cdo darke. Aplikohet poshte, anash dhe siper syrit. Me levizje rrethore, per te stimuluar mikroqarkullimin, ne menyre qe te drenohen toksinat dhe idealisht me gishtin e 4 te dores te majte, qe eshte gishti qe ushton me pak presion per mos te care kapilaret dhe mos te kemi rrathe te zinj.

2. Serumi rigjenerues i thelle – cdo mengjes dhe cdo darke para hidratuesit. Aplikohet ne gjithe fytyre.

3. Kremi hidratues – cdo mengjes dhe cdo darke. Si cdo krem tjeter aplikohet ne gjithe fytyren.