Daily skincare

From: L0

Seti qe sugjerojme per cdo lekure per te qene e shendetshme duhet te permbaje produktet me poshte:

1. Laresin me Ph specifik sipas tipit te lekures qe ju keni

2. Toniku

3. Kremi i syve eshte produkt qe trajton dhe parandalon.

4. Krem hidratues (+spf e larte ne nje format kremi)

Larës për lëkurë normale / të thatë

Larës për lëkurë mikse/ të yndyrshme/ akneike

Tonik trëndafili

Krem për sytë

Krem hidratues me SPF të lartë

Category:

Frequently bought together

this items could be interested for you

1. Laresin me Ph specifik sipas tipit te lekures qe ju keni. Laresi duhet i lengshem pasi laresat e ngurte ne trajte sapuni zakonisht kane nje Ph teper te larte (9-10-12 ne raport ne lekuren qe e ka Ph 4.5-5.5) dhe ndikon ne menyre te drejtperdrejte ne tharjen e lekures dhe prishjen e balances te Ph te saj ose te barieres lipidike shume te rendesishme.

2. Toniku – ben pastrimin e poreve ne thellesi duke parandaluar dhe trajtuar pikat e zeza. Dezinfekton poret ne brendesi, nuk shpelahet dhe qendron aty gjate gjithe dites dhe nate (pasi perdoret dy here ne dite) dhe ben qe poret te duken me te reduktuara, dhe lekura te te prodhoje me pak yndyre. Ndihmon ne balancen e yndyres sidmos tek zona T (hunde, balle, mjeker).

3. Kremi i syve eshte produkt qe trajton dhe parandalon. Eshte produkt multifunksional per rrudhat, rrathet e zinj, borsat/ qeskat poshte syve dhe qepallat qe mund te bien me moshen. Rekomandohet per cdo moshe +19 vjec. Para moshesh 19 vjec sugjerohet vetem ne rastet kur nevojitet por nuk eshte domosdoshmeri, pas moshes 19 vjec duhet te jete patjeter pjese e rutines te kujdesit te lekures.

3. Krem hidratues (+spf e larte ne nje format kremi) – balanca e yndyres dhe e hidratimit eshte hapi baze. Pa nje hidratim te mire te lekures, asnje hap tjeter nuk ka per tu realizuar ashtu sic duhet. Kremi realizohet me baze 100% ujore, ne menyre qe lekura te realizoje balancen maksimale te hidratimit, dhe ne kete menyre te mos mbiprodhoje yndyre ose te mos kemi tharje te saj. Ndersa faktori i larte mbrojtes mbron lekuren nga rrezet e demshme UV, trajton dhe parandalon daljen e melazmave/ hiperpigmentimeve (njollave te errta nga dielli). Baza e Aloe Veres zbardh njollat e errta ne lekure dhe njetrajteson ngjyren e saj. Rrezet UV ndikojne ne daljen e rrudhave, ndaj SPF duhet te jete e pranishme cdo dite te vitit.

 

 

 

Larës për lëkurë normale / të thatë

Masa

100 ml

Lloji i Lekures

Lëkurë e Thatë, Lëkurë Normale

Krem për sytë

Masa

35 gr, 55 gr

Lloji i Lekures

Lëkurë e Thatë, Lëkurë e Yndyrshme, Lekure me Akne, Lëkurë Mikse, Lëkurë Normale

Krem hidratues me SPF të lartë

Masa

35 gr, 55 gr

Lloji i Lekures

Lëkurë e Thatë, Lëkurë e Yndyrshme, Lekure me Akne, Lëkurë Mikse, Lëkurë Normale

Keshilla Perdorimi

*Idealja do te ishte kombinimi i te gjitha produkteve me siper per nje rezultat maksimal dhe shume te shpejte ne kohe.

*Konsumoni se paku 6 gota uje ne dite. Ben nje hidratim natyral te shkelqyer te lekures. Nuk lejon dehidratimin e saj dhe e pastron ate nga toksinat qe akumulon.

*Kujdes me konsumin e tepert te sheqerit industrial.

*Kujdes me konsumin e duhanit. Eshte numer 1 ne krijimin e pikave te bardha (milia) ne lekure dhe komedoneve (pikave te zeza)

*Kujdes me perdorimin e produkteve te fytyres. Nese nuk jane bimore (permbajne konservante, paraben, ngjyrues artificiale, vajra minerale etj) kane shume efekte anesore ne lekure dhe mund te japin edhe irritim ose alergji. Tek produktet tona nuk gjeni asnje nga me siper, pasi jane 100% organike.

Aplikimi

1. Laresi – cdo mengjes & cdo darke. Aplikohet tek dora, lahet fytyra dhe ne fund shpelahet. Pastrohet duke u tamponuar me peshqir te bute (mundesisht mikrofiber) sepse nuk e demton aspak lekuren.

2. Toniku – cdo mengjes & cdo darke. Aplikohet me tampon pambuku ne gjithe fytyren dhe lihet ashtu, nuk shpelahet.

3. Kremi i syve cdo mengjes dhe cdo darke. Aplikohet poshte, anash dhe siper syrit. Me levizje rrethore, per te stimuluar mikroqarkullimin, ne menyre qe te drenohen toksinat dhe idealisht me gishtin e 4 te dores te majte, qe eshte gishti qe ushton me pak presion per mos te care kapilaret dhe mos te kemi rrathe te zinj.

4. Kremi hidratues – cdo mengjes dhe cdo darke. Si cdo krem tjeter aplikohet ne gjithe fytyren.

**Nese nuk mundeni te blini setin e plote, do ju lutesha te na kontaktoni ne instagram per te zgjedhur bashke 2-3 produktet qe jane me esenciale per gjendjen e lekures tuaj.

Back to Shop