Scrub fytyre

L1,100

Përdorimi 1-2 herë në javë, 1 herë në javë për lëkurat e thata/2 herë në javë për lëkurat e yndyrshme ose mikse. Scrubi nuk përdoret tek aknet pasi agravon vatrën e infeksionit dhe zgjat ciklin e tyre. Përdoret kryesisht në darkë. Aplikohet në lëkurë të lagur. Masazhohet me lëvizje rrethore për 3 min dhe me pas lihet në fytyrë për 5 – 10 min të tjera. Në fund lahet me larës dhe ujë të vakët.
Gramatura: 55 gr
Përfitimet: Eleminon pikat e zeza(komedonet), pikat dhjamore (milia), pastron poret në thellësi, eleminon qelizat e vdekura, trajon cikatricet (shenjat post akne) e le lëkurën e butë të hidratuar dhe trajton rrudhat e imta.
Ingredientet: Xhel Aloe Vera 100% i pastër., farë e zezë, levandër, kamomil, caj jeshil, caj mali, vaj kamomili, vaj trendafili, vaj portokalli, gjalpë shea, kripë himalaje, vaj i farës së zezë, fara luleshtrydhe, fare e zeze, vitaminë E.

L2,100
For 2 item(s)
Lloji i Lekures

Lëkurë e Thatë, Lëkurë e Yndyrshme, Lëkurë Mikse, Lëkurë Normale